خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

چرا مسیر وحدت اصولگراها مسدود می شود ؟

  پاسخ سئوال در چند نکته کلیدی نهفته است که فعلا به یکی از اساسی ترین آن اشاره می کنم
  واقعیت این است که اجزای راس جریان اصولگرایی هزینه قابل توجهی در قبال شکست اصولگراها در انتخابات ریاست جمهوری نمی پردازند ( بلکه این نیروهای بدنه جریان اصولگرایی است که در لایه های مدیریتی کشور در شهرستانها و استانها در مقابل فشار و تسویه حساب و تمامیت خواهی و عقده گشایی سیاسی نیروهای حریف خرد و تحقیر و متحمل هزینه می شود)
  بطور مثال همین الان اغلب شخصیت های برجسته و آرم دار منتسب به اصولگراها در بخشی از نهادهای حاکمیتی (خارج ازحیطه مدیریت قوه مجریه ) یا نهادهای عمومی غیر دولتی ، جایگاه و پایگاه و منافع خودشان را دارند ، البته دولت روحانی نیز زیرکانه ترجیح می دهد با منافع برخی از رجال اصولگرا در برخی از جایگاههای حاکمیتی کاری نداشته باشد و به تعبیر عامیانه " هوای شان را داشته باشد و یا حتی هندوانه زیر بغل آنها بدهد"
  غالب کسانی که اصلاح طلبان از آنها به عنوان " اصولگرای معتدل " یا " اصولگرای خردگرا" یاد می کنند معمولا همین افراد هستند!
  بنابراین وقتی رفتار سیاسی فرد فقط متاثر از منافع فردی باشد و همین منافع فردی در زمان مدیریت یک دولت غربگرا هم کما بیش تامین شود، طرف چه نیازی به اجماع اصولگراها دارد؟ و یا اساسا چرا درد و دغدغه اصولگرایی داشته باشد ؟ و به زعم خودش چرا برای سرش که درد نمی کند دستمال ببندد؟
  اتفاقا راز اینکه در برخی مقاطع بدنه جریان اصولگرایی با راس حزبی جریان همراهی نمی کند و زاویه آشکار نشان داده و یا رفتار سیاسی اقتضایی یا جزیره ای بروز می دهد در همین نکته نهفته است.


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : منافع ,جریان ,اصولگرایی ,همین ,اصولگراها ,سیاسی ,جریان اصولگرایی ,منافع فردی ,رفتار سیاسی ,داشته باشد ,بدنه جریان ,بدنه جریان اصولگرایی ,
  چرا مسیر وحدت اصولگراها مسدود می شود ؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر